Telefonos rendelés: +36204692050
Gyógyszernek minősülő készítmény, hatályos szabályozás szerint házhozszállítás nem engedélyezett. Kizárólag gyógyszertári átvétel lehetséges.
Béres Trinell Pro filmtabletta
paracetamol, propifenazon, koffein
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje.
A Béres Trinell Pro láz és fájdalomcsillapító készítmény, szedése javasolt enyhe-középsúlyos fájdalom pl. menstruációs fájdalom, fejfájás, migrén, fogfájás, reumás fájdalom, műtéteket követő fájdalom enyhítésére, illetve meghűlés okozta fájdalom és láz csillapítására.
Ha asztmás, fájdalomcsillapítóra vagy reuma elleni szerre túlérzékeny, ha más betegségben vagy allergiában szenved, a Béres Trinell Pro filmtabletta szedése előtt kérje ki orvosa véleményét.
A készítmény kevesebb, mint 1 mmol (23 mg) nátriumot tartalmaz tablettánként, azaz gyakorlatilag „nátriummentes”.
A készítmény 12 éves kor alatt nem alkalmazható.
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is. Az együtt szedett készítmények egymás hatását befolyásolhatják. Altatószer, a gyomor ürülését befolyásoló készítmény (metoklopramid), antibiotikum (kloramfenikol), allergia elleni készítmény, véralvadásgátló, fogamzásgátló szer egyidejű szedése előtt forduljon kezelőorvosához.
A gyógyszer szedése alatt az alkohol fogyasztása kerülendő.
Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével. Terhes anyák a készítményt ne szedjék a terhesség első 3 hónapjában, ill. utolsó hat hetében. Egyéb időszakban a gyógyszer szedése előtt konzultáljon kezelőorvosával! A készítmény szedése a szoptatás időszakában nem ajánlott.
A készítménynek a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességeket befolyásoló hatásait nem vizsgálták.
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
Felnőtteknek a fájdalom erősségétől függően egyszeri adagja 1 db filmtabletta. Szükség esetén az egyszeri adag 24 órán belül háromszor ismételhető. Egy filmtabletta bevétele után újabb filmtablettát legalább 4 óra elteltével szabad bevenni. A napi maximális adag 4 filmtabletta.
Fájdalom esetén a tablettát bőséges folyadékkal (pl. víz, tea, gyümölcslé stb.) kell bevenni. A bemetszés csak a széttörés elősegítésére és a lenyelés megkönnyítésére szolgál, nem arra, hogy a készítményt egyenlő adagokra ossza. Ne szedje a gyógyszert az adagolásban megadottnál nagyobb adagban, valamint orvosi utasítás nélkül egy hétnél hosszabb ideig. Ha három napnál tovább láza vagy fájdalma van, forduljon orvoshoz.
Akár véletlenül túladagolta, vagy akár tudatos túladagolás gyanúja merül fel, a készítmény alkalmazását be kell szüntetni és a kezelőorvost, vagy az orvosi ügyeletet azonnal értesíteni kell. Amennyiben nem tudja elérni kezelőorvosát, keresse fel a legközelebbi kórházat és vigye magával a készítmény dobozát! Nagy adag tartós alkalmazása súlyos, visszafordíthatatlan májkárosodást és a vesefunkció romlását okozhatja.
A paracetamol-túladagolás tünetei: hányinger, hányás, étvágytalanság, rossz közérzet, hasi fájdalom. A túladagolás halálhoz vezető májkárosodást okozhat.
A koffein-túladagolás tünetei: izgatottság, remegés, fülzúgás, szívritmus zavarok.
Amint eszébe jut, pótolja az elmaradt adagot, kivéve, ha a következő esedékes adagig 4 óránál kevesebb idő van hátra. Utána folytassa a megkezdett módon a gyógyszerelést.
Semmiképpen ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott filmtabletta pótlására.
A kezelés megszakításakor általában semmilyen káros hatás nem jelentkezik.
Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.
Mint minden gyógyszer, így a Béres Trinell Pro filmtabletta is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
A Béres Trinell Pro filmtabletta mellékhatásai előfordulási gyakoriságuk szerint a következő csoportokba sorolhatók:
Ritka: 1000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet.
Nagyon ritka: 10 000-ből legfeljebb 1 beteget érinthet.
Nem ismert: a gyakorisága a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg.
Ritkán: allergiás jelenségek, bőrreakciók (csalánkiütés, bőrviszketés) felléphetnek.
Nagyon ritkán: az arra érzékenyeknél légzési (nehézlégzés, asztma) és keringési rendszerrel kapcsolatos problémák jelentkezhetnek.
Nem ismert gyakorisággal: súlyos túlérzékenységi reakció (anafilaxiás sokk) fordulhat elő.
Ritkán: vérképzőszervi eltérések (pl. a vérkép össz-sejtszám csökkenése, vörösvérsejtszám csökkenése, fehérvérsejtszám csökkenése), gyomor-bél csatorna fokozott izgalma, szívdobogásérzés, fokozott idegingerlékenység fordulhat elő.
Túladagolás okozta tünetek – máj- veseelégtelenség, központi idegrendszeri panaszok – csak az előirt napi dózis sokszorosát meghaladó mennyiség használata esetén jelentkezhetnek.
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.
A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.
Legfeljebb 25 °C-on tárolandó.
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
A dobozon feltüntetett lejárati idő után ne szedje a Béres Trinell Pro filmtablettát.
Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.
A készítmény hatóanyagai: 500 mg paracetamol, 300 mg propifenazon, 75 mg koffein filmtablettánként.
Egyéb összetevők:
Tablettamag: vízmentes kolloid szilícium-dioxid, talkum, magnézium-sztearát, karboximetil-keményítő-nátrium (A típus), vízmentes kalcium-hidrogén-foszfát, hidroxipropilcellulóz, mikrokristályos cellulóz.
Filmbevonat: hipromellóz (E 464), mikrokristályos cellulóz (E 460), makrogol-sztearát (E 431), titán‑dioxid (E 171).
4 db, 10 db, 20 db fehér színű, hosszúkás, mindkét oldalán bemetszéssel ellátott filmtabletta színtelen, átlátszó műanyag/alumínium buborékcsomagolásban és dobozban.
Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.
Béres Gyógyszergyár Zrt., 1037 Budapest, Mikoviny u. 2-4.
Tel.: +36-1-430-5500
Fax: +36-1-250-7251
E-levél: info@beres.hu
OGYI-T-9400/01 4x Béres Trinell Pro filmtabletta
OGYI-T-9400/02 10x Béres Trinell Pro filmtabletta
OGYI-T-9400/03 20x Béres Trinell Pro filmtabletta