Telefonos rendelés: +36204692050
Gyógyszernek minősülő készítmény, hatályos szabályozás szerint házhozszállítás nem engedélyezett. Kizárólag gyógyszertári átvétel lehetséges.
Aspirin Ultra 500 mg bevont tabletta
acetilszalicilsav
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje.
Az Aspirin Ultra 500 mg bevont tabletta acetilszalicilsavat tartalmaz. Az acetilszalicilsav fájdalomcsökkentő és lázcsillapító hatású.
Az Aspirin Ultra 500 mg bevont tabletta láz és/vagy enyhe és középerős fájdalom, például fejfájás, influenza, fogfájás, izomfájdalom tüneti kezelésre alkalmazható.
Az Aspirin Ultra 500 mg bevont tabletta kifejezetten felnőttek és 12 éves vagy idősebb gyermekek és serdülők (40 kg vagy afeletti testtömeg) számára alkalmazható gyógyszer. Tájékozódjon kezelőorvosától vagy gyógyszerészétől a 40 kg testtömeg alatti betegnek szánt acetilszalicilsav-tartalmú egyéb gyógyszerekről.
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei láz esetén 3 napon belül, vagy fájdalom esetén 3-4 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.
Ne szedje az Aspirin Ultra 500 mg bevont tablettát
Ha kétségei vannak, a készítmény használatával kapcsolatosan, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
Figyelmeztetések és óvintézkedések
Az Aspirin Ultra 500 mg bevont tabletta szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.
Gyermekek
Vírusos megbetegedésben szenvedő gyermekeknél, akik acetilszalicilsavat is kaptak, Reye-szindrómát figyeltek meg (egy ritka, de nagyon súlyos betegség, ami elsősorban ideg- és májkárosodással jár), ezért:
Egyéb gyógyszerek és az Aspirin Ultra 500 mg bevont tabletta
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.
A további szövegben a következő meghatározások fordulnak elő:
Reumás betegségek kezelésére az acetilszalicilsav magas adagokban (úgynevezett gyulladásgátló adagokban) alkalmazható:
„egyszeri adagként 1 g vagy annál nagyobb adag, és/vagy naponta 3 g vagy annál nagyobb adag”.
Fájdalom és láz kezelésére az acetilszalicilsav a következő adagokban alkalmazható:
„egyszeri adagként 500 mg vagy annál nagyobb adag és/vagy naponta legfeljebb 3 g”.
Ne szedje az Aspirin Ultra 500 mg bevont tablettát:
Beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével mielőtt az acetilszalicilsavat a következők közül bármelyik gyógyszerrel együtt szedi:
Az Aspirin Ultra 500 mg bevont tabletta egyidejű bevétele alkohollal
Ne szedje az Aspirin Ultra 500 mg bevont tablettát alkohollal.
Terhesség, szoptatás és termékenység
Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.
Terhesség
A terhesség első öt hónapjában beszéljen kezelőorvosával mielőtt alkalmazza ezt a gyógyszert vagy más acetilszalicilsav-tartalmú készítményt. A terhesség 6. hónapjának a kezdetétől (24 hét telt el a menstruáció elmaradása óta) tilos ezt a gyógyszert szednie, mert komoly ártalmat okozhat Önnek vagy gyermekének.
Amennyiben terhesen vette be ezt a gyógyszert, azonnal keresse fel orvosát.
Szoptatás
Ez a gyógyszer átjuthat az anyatejbe. Elővigyázatosságból szoptatás ideje alatt az Aspirin Ultra 500 mg bevont tabletta alkalmazása nem javasolt.
Termékenyég
Ez a készítmény egy olyan gyógyszercsoporthoz tartozik, amely károsíthatja a női termékenységet. Ez a hatás a kezelés felfüggesztésével visszaállítható.
A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre
Az acetilszalicilsav nem befolyásolja a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességeket.
Az Aspirin Ultra 500 mg bevont tabletta nátriumot tartalmaz
Ez a gyógyszer 71,7 mg nátriumot (a konyhasó fő összetevője) tartalmaz bevont tablettánként, ami megfelel a nátrium ajánlott maximális napi bevitel 3,6%-ának felnőtteknél.
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
A készítmény ajánlott adagja
Kizárólag szájon át történő alkalmazásra.
Alkalmazása felnőtteknél és (16 éves és idősebb) serdülőknél
Alkalmazása időskorú betegeknél (65 éves és ennél idősebb)
Alkalmazása 12-15 év közötti gyermekeknél és serdülőknél (40-50 kg)
Alkalmazása különleges betegcsoportoknál
Alkalmazás módja
A tabletta csomagolásának a kinyitásához a csík mentén tépje be bármely irányból.
A tablettát/tablettákat sok vízzel vegye be.
Alkalmazás időtartama
Ne szedje ezt a készítményt láz esetén 3 napnál tovább, fájdalom esetén 3-4 napnál tovább, csak ha a kezelőorvosa másképp rendeli.
Ha az előírtnál több Aspirin Ultra 500 mg bevont tablettát vett be
A kezelés során lehetséges, hogy fülcsengést, hallásvesztés érzését, fejfájást, szédülést fog tapasztalni – ezek a túladagolás tipikus jelei.
Amennyiben felmerül a gyanúja a gyógyszer túladagolásának, hagyja abba a kezelést és azonnal keresse fel kezelőorvosát.
Ha elfelejtette bevenni az Aspirin Ultra 500 mg bevont tablettát
Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott tabletta pótlására.
Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.
Gyakoriság: nem ismert (a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg).
Az acetilszalicilsav miatt fellépő lehetséges mellékhatások:
Ezek mind nagyon súlyos, akár azonnali orvosi ellátást vagy kórházi kezelést is igénylő mellékhatások. Azonnal keresse fel kezelőorvosát vagy menjen a legközelebbi kórházba, ha az alábbiak közül bármelyiket észleli:
Mellékhatások bejelentése
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.
A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.
A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!
A dobozon feltüntetett lejárati idő (EXP) után ne szedje ezt a gyógyszert. A lejárati idő a megadott hónap utolsó napjára vonatkozik.
Legfeljebb 30 °C-on tárolandó.
Ne szedje ezt a gyógyszert, ha a bomlás látható jeleit észleli.
Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.
Mit tartalmaz az Aspirin Ultra 500 mg bevont tabletta
A készítmény hatóanyaga az acetilszalicilsav.
500 mg acetilszalicilsav bevont tablettánként.
Egyéb összetevők: vízmentes kolloid szilícium-dioxid, nátrium-karbonát
Bevonat: karnauba pálmaviasz, hipromellóz, cink-sztearát
Milyen az Aspirin Ultra 500 mg bevont tabletta külleme és mit tartalmaz a csomagolás
Ez a készítmény fehér vagy csaknem fehér, kerek, mindkét oldalán domború felületű 12 mm-es bevont tabletta. A tabletta egyik oldalán „BA500”, a másik oldalán „Bayer kereszt” jelzéssel.
4 db, 8 db, 12 db, 20 db, 24 db, 40 db, 60 db vagy 80 db bevont tabletta.
Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.
A forgalomba hozatali engedély jogosultja és a gyártó
A forgalomba hozatali engedély jogosultja:
Bayer Hungária Kft.
1117 Budapest,
Dombóvári út 26.
A gyártó:
Bayer Bitterfeld GmbH
Salegaster Chausee 1
06803 Bitterfeld-Wolfen
Németország
OGYI-T-01505/10 8× papír - PE - alumínium - kopolimer fóliacsíkban és dobozban
OGYI-T-01505/11 12× papír - PE - alumínium - kopolimer fóliacsíkban és dobozban
OGYI-T-01505/12 20× papír - PE - alumínium - kopolimer fóliacsíkban és dobozban
OGYI-T-01505/13 40× papír - PE - alumínium - kopolimer fóliacsíkban és dobozban